Jsem Veronika...

Umím srozumitelně vyzvětlit, jak funguje tkaní a ještě se mi v tom nikdo nezamotal 🙂. Jsem z Ostravy a probíráme věci pěkně do hloubky.

Vystudovala jsem obecnou jazykovědu, portugalštinu a dostala se na doktorát.

Zprostředkovávala jsem hypotéky a pojištění, ale zjistila, že to není práce pro mě.

Vdala se, měla děti, prošla kurzem pro duly, začala příležitostně učit na vysoké škole.

Co o mě říkají klientky?

"Naučila jsem se od Verči základy tkaní, tkám já i moji synové, zkoušíme pestré záložky, náramky, náušnice, různé tvary, drobné dečky, baví mě vymýšlet kombinace vzorů a materiálů, je to tak moc kreativní! Podpory se vám dostane od Verči fakt pořádný ranec, až si říkám, kde na to ta holka bere tolik trpělivosti, jo jo, je to tkadlena 🙂 A jde jí to moc pěkně za stavem, i za kamerou 😍 Já si to fakt užila, děkuji ❤️"
Luci
"Pro kamarádku.... zkus to, je to práce, je to relax, Verča ti pomůže se vším, zjistíš, že to je jednoduché a velmi přínosné pro život. "
Jana
"Pro mně jsou tato videa skvělá; ušetří spoustu času s vyhledáváním informací na youtube a navrch jsou česky, tak jim rozumím. Dá se k nim vracet, takže nad očekávání je to lepší, než prezenční kurz."
Martina
"Tkaní není složité, pokud jsou postupy dobře vysvětlené. Velice oceňuji informační hodnotu videí - vše dává smysl, zapadá do sebe"
Lucia

Co jim tkaní přináší

"Pokoj. Prekvapuje ma, do akého meditatívneho stavu sa dokážem pri tkaní dostať. A poznanie, že samotné tkanie je za odmenu za predchádzajúcu prácu. Pradiem vlnu na vretienku, z ktorej tkám, takže všetko trvá dlhšie, ale ten pocit na konci s hotovým výrobkom v ruke, to je na nezaplatenie. A tvorivosť, nápady na kombinácie materiálov, odpovede na otázky k tematike historických materiálov a odevných súčiastok. Keď ten materiál držím v ruke, keď robím tie úkony, akoby chápem hlbšie tradičné témy, ktorými sa zaoberám (rituálne správanie sa, mýty k tematike nití, tkanín a pod.). Jednoducho ma tkanie obohacuje tak hlbokým spôsobom, aký som si nevedela na začiatku predstaviť. Moje projekty prezentácie tradičného spôsobu života posunula prax tkania na úplne inú úroveň. A plus k tomu mám už nejaké objednávky na výrobky, pretože sa ľuďom páčia (nosím svoje výrobky ako odevné súčiastky)."
Ivana


Jak to všechno začalo?

Šít jsem se naučila asi v deseti letech. plést a háčkovat mě máma naučila ještě dříve.

Když jsem v patnácti nemohla sehnat manšestráky, jaké by se mi líbily, obkreslila jsem si máminy ze sedmdesátých let a ušila jsem si svoje. Sukně, šaty a kalhoty jsem si takto ušila nejednou.

Nezapomenu, jak jsem přeměřovala a obkreslovala své vysněné šaty v kabince obchodu, pak vybrala co nejpodobnější látku a ušila si svou verzi. A těch táborových kostýmů kolik bylo.

S dětmi přišly šité pleny, nosící oblečení a naučila jsem se, jak si utkat sama šátek přesně podle svého přání (a možností mého vybavení).

Založila jsem vlastní značku Tkanee. Když jsem se něčemu začala věnovat, uměla jsem se to naučit. Tak to bylo i s tkaním.

Plán vždycky byl „vystudovat a najít si práci“, ale nikdy jsem ho vlastně nedokončila.

Připravovala jsem se na své povolání a hledala ho. nikdy jsem si ale pořádně nevšimla, že si mě našlo dávno, že je se mnou už od dětství.

Nitě se vinou mým životem a i ony jsou důvodem pro vznik Tkanee.

Povídání o tkaní

Nitě se vinou mým životem už od dětství a tkám a háčkuju už deset let pod značkou Tkanee. Největší radost mám z toho, když někoho přivedu ke tkaní a vidím, že ho to chytne, baví ho to a jak je překvapený z toho, že tkaní vlastně není těžké.
 
Pod mýma rukama vznikají šátky na nošení dětí, deky, peleríny, šály, šátky, čepice, přehozy, svetry…
 
V pracovně se většinou nemůžu ani hnout, protože se v ní mačkám s polu s dvanácti různě velkými a složitými stavy a rámečky nejrůznějších velikostí a krabicemi plnými příze. 
 
Sama jsem začínala s listovými stavy, ale až zpětně jsem zjistila, že pro začátek na vyzkoušení stačí knížka nebo rámeček a každý den mě překvapuje na čem všem se vlastně dá tkát. 
 
Mými kurzy zdarma prošlo přes 3.000 lidí a placenými přes 250 účastníků.
 
Tkát může opravdu každý, i ty.
 
 
Těším se na tebe.
Tvoje    

Veronika

Vítejte tedy u mě 🙂

Háčkování